O projektu

Sport byl a vždy bude součástí života města Trutnova. Možností sportovního vyžití v Trutnově je dnes široká škála a město samo si uvědomuje potřebu sport nadále rozvíjet v každé jeho podobě. Proto investuje do rozvoje sportovních zařízení nebo pomáhá při financování jejich provozu, proto finančně podporuje i činnost sportovních klubů. Snaží se, aby každému, kdo má v Trutnově zájem sportovat, byla tato příležitost dostupná.

Podporu má ze strany města tedy sport provozovaný nejen na úrovni profesionální, ale i na úrovni amatérské a rekreační. A i proto vzniká tento projekt Trutnov město sportu.

„Chceme oslovovat širokou veřejnost, dospělé i děti, a nabízet jim možnosti různorodých aktivit tak, aby si každý mohl pro sebe vybrat to pravé. Množství sportovních oddílů v našem městě dokazuje, že Trutnov je opravdu městem sportu, a já věřím, že dobře fungující informační portál může rozvoj trutnovského sportování ještě více podpořit,“ vysvětluje vznik webu Ivan Adamec, starosta Trutnova.

Projekt si klade za cíl informovat obyvatele Trutnova a nejbližšího okolí o sportovních akcích, jak pasivních, tak aktivních, ale i o zájmových sportovních kroužcích pro děti nebo o novinkách ve sportovních klubech. Bude čtenářům přinášet i rozhovory s trutnovskými sportovci. „Trutnov má řadu skvělých sportovních osobností, jejichž úspěchy mohou motivovat ostatní,“ říká starosta. Na těchto stránkách se tak budete setkávat např. s hráčkami basketbalového týmu KARA, místními plavci, běžci na lyžích, hráči softbalu, ale i mnohými dalšími.

 „Součástí kalendáře jsou například i drobné sportovní události pro širokou veřejnost, kde si může zasportovat úplně každý,“ upozorňuje Ivan Adamec a doplňuje, že Trutnov je ideálním místem ke sportování a k aktivnímu trávení volného času především díky kvalitnímu sportovnímu zázemí i vybavení, které je ve městě všem k dispozici.

Kalendář akcí

květen 2024
Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Fotogalerie